Hayatınızı değiştirmek için bilinçaltını nasıl kullanabilirsiniz?

Bilinçaltınız, vücudunuz diğer daha kolay görevlerini yerine getirirken çalışmayı sever. Bunu size araba kullanırken ya da duş alırken aklınıza kaç tane iyi fikir geldiğini sorarak kolayca kanıtlayabilirim. Zihniniz, biraz dikkatiniz dağılmış olsa bile, rahat olduğunuzda zirvededir.

"Bilinçaltınızdan bir istekte bulunmadan asla uyumayın" Thomas Edison

Bilinçaltınızdan istekte bulunarak bunu yapacaksınız:

  • Motivasyonunuzu artırın;
  • Daha mutlu ol;
  • Duygusal zekanızı geliştirin.

Ve tüm bunlar bir aydan kısa bir sürede!

Son isteğim şuydu: "Lütfen iş yerindeki ilişkilerimde bana daha fazla sabır ver ve arabada geçirdiğim zamanı daha iyi değerlendirmemi sağla" Ve bir ay içinde işe gidip gelmekten keyif almaya başlamıştım.

En son isteğim: "Blogumu büyütmek için yaratıcı yollar bulalım" Bu yaklaşımı, uyanıkken gerçekleşmesi için bilinçaltıma bir istekte bulunmak için kullandım. Bu isteği sadece birkaç gün önce yaptım, ancak şimdiden işe yarıyor. İnsanlardan bloguma sosyal sitelerde oy vermelerini istemek yerine, aşağıdaki gibi makaleleri derecelendiren Yanılmak Üzerine e Digg Şimdi biriyle arkadaş oluyorum, ona iltifat ediyorum (sadece hak ediyorsa) ve bir gün yardıma ihtiyaçları olursa bana bir mesaj göndermelerini söylüyorum. Bu şekilde insanlar bana yardım etmeye daha istekli oluyorlar.

Zihniyet

Zihniyetim değişiyor, bilinçaltımı belirli bir konuda tanımlıyorum. Bazı durumlara daha önce hiç düşünmediğim açılardan bakmaya başladım. Bu istekler hem kişisel konularda hem de işle ilgili endişelerde işe yarıyor.

Üç adım sadece 5 dakika sürer.

Adım 1:

Işığı söndürmeden önce, gözlerinizi kapatın ve bilinçaltınızdan bir istekte bulunmak için bir dakika bekleyin. Bu herhangi bir şey olabilir. Ben olsam küçükten başlar ve sonuna kadar geliştirirdim. Ay sonuna kadar astronot olmayı istemezdim. Bilinçaltınız iyidir, ama o kadar da iyi değildir.

Adım 2:

İki dakika boyunca bunu yapabildiğinizi gözünüzde canlandırın. İster işe gitmeden önce koşmak ister daha sağlıklı bir diyete başlamak için motive olun, isteğinizi gözünüzde canlandırmalısınız. Diyelim ki işe gitmeden önce koşmak istiyorsunuz: her zamankinden birkaç dakika erken kalktığınızı, spor kıyafetleri ve koşu ayakkabıları giydiğinizi hayal edin veSonra koşmaya başlıyorsunuz, binaların üzerinden güneşin doğuşunu, kuşların ötüşünü izliyorsunuz ve kendinizi çok iyi hissettiğinizi fark ediyorsunuz.

Adım 3:

Hedefinize ulaştığınızı görmenin nasıl hissettireceğini hayal etmek için iki dakikanızı ayırın. Sabah koşusundan sonra eve döndüğünüzde kendinizi nasıl hissedersiniz? Enerjik mi? Aradığınız duygu her ne ise, onu zaten içinizde hissettiğinizi hayal edin. Bu duygunun etkisinde kalın, sonra uyuyun ve işin geri kalanını bilinçaltınızın yapmasına izin verin.

Bilinçaltınız hayatınızı iyileştirmenize yardımcı olmak istiyor. Tek yapmanız gereken potansiyelinize güvenmek ve sizin için her şeyi yapmasına izin vermek.

Eylem, talebinizi gerçeğe dönüştürür

Bilinçaltınıza yaptığınız ilk istekten sonra koşuya çıkmak istemeyebilirsiniz, ancak ilk birkaç hafta kendinizi bu durumda hayal edin. Ardından, egzersiz kıyafetlerinizi giyin ve beş dakikalık bir yürüyüşe çıkın. Bu 3 adımı takip etmek sizi koşu rutininize hazırlayacaktır. Ve birkaç hafta sonra sihrin gerçekleştiğini göreceksiniz.yarışa karşı duygularınız, kendinizi harekete geçmeye teşvik etmelisiniz.

Duygularınızın yapıcı bir şekilde çalışmasına izin verdiğinizde, hedeflerinize ulaşmak için eksik olan motivasyonu yaratabilecek ve sonuç olarak daha mutlu olabileceksiniz.

Siz de beğenebilirsiniz:

  • Amacınızı yaşamak için net hedefler nasıl oluşturulur?
  • Rüyalar, korku ve düşüncelerimizin gücü
  • Bilinçaltınızın kilidini açın ve potansiyelinizi harekete geçirin
  • Bilinçaltınızı kontrol altına almak için 10 adım
  • Savaşçı Arketipi Nasıl Etkinleştirilir - Arketipler Serisi

Paylaşmak istediğiniz bir motivasyon ipucunuz var mı? Hiç uyumadan önce bilinçaltınızdan bir istekte bulunmayı denediniz mi? Duymak isteriz. Yorumlarda tartışalım.


Eu Sem Fronteiras Ekibinden Amanda Magliaro Prieto tarafından yazılan metin

Başa dön