Mür taşı nasıl kullanılır?

Mür, orijinal ve bilimsel olarak Commiphora myrrha olarak bilinen ve çeşitli şekillerde kullanılabilen tıbbi bir bitkidir: bazı insanlar mür tütsüsü yapar, diğerleri yağını çıkarır veya bir tür reçine veya taş yapar. Bu bitki, büzücü ve antimikrobiyal ajanlara sahip olduğu için insan sağlığı için inanılmaz derecede faydalı olan çok sayıda tıbbi özelliğe sahiptir.Bazı hastalıkların ve enfeksiyonların tedavisine etkili bir şekilde yardımcı olur.

Çok sayıda antioksidan özelliğine ek olarak, mantar ve bakterilere karşı etkili bir şekilde hareket eder ve çoğu sindirim problemini hafifletir. Genel olarak mür, yemek pişirmede, meditasyon için tütsü olarak, diş etlerinin sağlığı için, cildi gençleştirmek için, pamukçuk, akne, ülser, gastrit ve çeşitli solunum problemlerinin tedavisinde yaygın olarak kullanılır.

En ünlü mür kullanım türleri arasında, bugün size mür taşının nasıl kullanılacağını öğreteceğiz! Makaleyi izleyin ve öğrenin!

Resim: Hans Braxmeier - Pixabay tarafından

Mür taşı nasıl kullanılır?

Mürün kendisi büyük bir manevi sembolizme sahip bir bitkidir ve bu nedenle meditasyon ve ruhsal yükselme uygulamalarında ve aromaterapi tekniklerinde kullanılır. Çok sayıda tıbbi özelliğine gelince, mür tütsü reçinesi insan vücudunda antiseptik görevi gören bileşiklere sahiptir. Mür genel olarak tedaviler için doğal bir ilaç olarak kullanılabilirİnsan organizması tarafından bakteri ve mantarların çoğalmasını önlemek amacıyla cilt hastalıkları ve ağız sağlığı için.

Özellikle mür taşı belirli uygulamalarda ruhaniliği ortaya çıkarmak için kullanılır. Doğru şekilde kullanmak için güvenli bir kapta (tercihen bir mangalda) yakmalı ve dumanın odaya yayılmasına izin vermelisiniz. Mür dumanı rahatlama ve arınmayı teşvik eder ve onu emenlerin zihnini sakinleştirme kapasitesine sahiptir.

Görsel: Rupert Kittinger-Sereinig - Pixabay tarafından

Siz de beğenebilirsiniz
  • Mürün tıbbi ve ruhani güçleri hakkında bilgi edinin
  • Tütsünün enerjinizi nasıl dengeleyebileceğini öğrenin
  • Tütsünün nasıl doğru kullanılacağını öğrenin!

Mür dumanı yardımıyla kendine bağlanmak, meditasyon uygulamaları sırasında sezgisel güçlerini artırmak isteyenler tarafından gerçekleştirilen bir ritüeldir. Bu reçine kötülükleri uzaklaştırma ve ortamı ruhani nitelikteki çalışmalar için elverişli hale getirme gücüne sahiptir.

Mür reçinesi eczanelerde veya doğal ürün dükkanlarında bulunabilir. Genellikle paketler 50 gram içerir, ancak dikkat edin: mürün kendisi zaten son derece aromatik olduğundan, ürün işlenmemiş ve katkı maddesi olmadan satılmalıdır.

İpucu: Mür taşı yanık bırakılmalıdır. Bittiğinde kendi kendine yanmasına izin verin ve tutarken dikkatli olun!

Başa dön