Refah için arketipler

Carl G. Jung yıllar önce analitik psikolojisini yazarken arketiplerden bahsetmişti. Her ne kadar kimsenin "Jungcu" olmasını istemese de, üzgünüm ama birçokları çoktan oldu. Arketiplerden tüm kültürler ve halklar için ortak olan evrensel davranış modelleri olarak bahsetti. Bu arketipler kolektif bilinçdışında kayıtlıdır ve bu nedenle belirligözlemlendiğinde davranış.

Bu sembollerin her biri belirli duyguları veya işaretleri çağrıştırabilir. Bugün, finansal refahımız ve yaşamdaki refahımız üzerinde çalışan 5 arketipten bahsedeceğim. Bu arketipleri bilgisayar ekranınızda bir arka plan, bir tablo, üzerinizde bir nesne (bir mücevher gibi) veya uygun gördüğünüz herhangi bir şekilde kullanabilirsiniz. Önemli olan, bu arketiplerden birini veya birkaçını etrafınızda bulundurmaktır,Bu işlev için en verimli arketiplere gidelim.

1 - Kelebek

Pixabay / Canva'dan PROVASYON

Dönüşüm ve bereket sembolüdür çünkü daha önce olduğundan daha büyük bir şeye dönüşür. İş değiştirmek veya ev taşımak gibi radikal bir değişim gerektiren bir durumdaysanız bu sembolü kullanın.

2 - Balina

Pixabay / Canva'dan ArtTower

Denizlerin en büyük hayvanı, büyük geçişlerinde kullanmak üzere yağ biriktirdiği için büyük bir bereketin ve "artıkların" sembolüdür. Dahası, büyük geçişlerde hayatta kalan ve her zaman en iyi ve en zengin yiyeceği ve sıcaklığı arayan bir hayvandır.

3 - Kartal

Pexels / Canva'dan Frank Cone

Kartal güçlü bir iktidar sembolüdür. Eğer bir çalışansanız ofisinizde kullanmayın, aksi takdirde kovulma tehlikesi büyük olacaktır. Kartal yükseklere uçmak, çok şey fethetmek isteyenler içindir ve 2-3 dakika izlendiğinde endorfinimizi uyandırır. Dünyanın en zengin ülkelerinden birinin maksimum sembolü olması da az değil.

4 - Dolar banknotu

Pexels / Canva'dan pamukbro

İnanılmaz ama dolar banknotu refahı çekmek için tasarlanmıştır. Akademisyenler, ünlü Fibonacci dizisiyle eşleşen tasarımın oranlarını analiz ettiler. Cüzdanınızda her zaman 5 dolar bulundurun. Her şey ters giderse, her zaman yeniden başlamak için bir şeyiniz olur. Bu bir güvenlik ve özgüven duygusu yaratır.

5 - Altın görüntüler

Pexels / Canva'dan NaMaKuKi

Altın yüzyıllardır paranın ve bolluğun rengi olmuştur ve altını ve zenginliği anımsatır. Zenginlik istiyorsanız, kapı kolları ve süs eşyaları gibi ayrıntılara altın koyun. Örneğin "zenginlik" kelimesi altınla yazıldığında, bu enerjiyi çekmenin harika bir yoludur.

Siz de beğenebilirsiniz

  • Psikolog Carl Jung'dan size yardımcı olacak 24 alıntıyı keşfedin
  • Gelişmek ve sınırlayıcı inançları temizlemek için Ho'oponopono kullanın
  • Meditasyon ve refah için çakraları keşfedin

Başka zenginlik arketipleri biliyor musunuz? O zaman bunları hayatınızda ve seçimlerinizde kullanın. Ve her zaman, her zaman işe yaradığından emin olun.

Başa dön