Berrak kuvars: zihni temizlemek için kristal!

Bugün, enerjileri yeniden yönlendiren enerjik ve ruhsal alanlar altında hareket eden çok güçlü bir taş olan şeffaf kuvars hakkında bilgi edineceksiniz.

Berrak kuvars nedir?

Berrak kuvars, doğada en bol bulunan kristallerden biri olduğu için kolayca bulunabilen bir kristaldir. Şelale gibi yerlerde veya kristal dükkanlarında bulabilirsiniz.

Enerjileri çok nötrdür, bu da bir tane edindiğinizde onu istediğiniz hedefe yönlendirmek için temizleme ve yeniden şarj etme alıştırması yapmanız gerektiği anlamına gelir.

PxHere / PxHere

Ruhsal bir arındırıcıdır ve youtuber Gabi Violeta'ya ("Naturalmente Bruxa" kanalından) ve ayrıca "Shop of Crystals" bloguna göre, en büyük ruhsal değere sahip kristallerden biri olarak kabul edilir çünkü genel ve güçlü bir taştır: ışığında yoğunlaşmış yedi ışının enerjisine sahiptir.

Saflık enerjisi taşıdığı için çeşitli durumlarda yardımcı olabilir; yani, örneğin daha aktif ve güçlü bir enerjiye sahip olan kırmızı renkli taşlarda olduğu gibi herhangi bir kontrendikasyon yoktur. Şeffaf kuvars huzurlu bir kristaldir ve denge ve berraklık arayışında bize yardımcı olabilir, bu nedenle hayatımızın her anında hoş karşılanır.

Berrak kuvarsın anlamı

Şeffaf kuvars taç çakraya (baş) etki eder, bu nedenle enerjik anlamı, enerjilerin ve ortamların ve insanların aurasının arındırılması ve yenilenmesi gücüdür. Şeffaflığı ışığın içinden geçmesine izin verir ve enerjilerin yoğunlaştırıcısı olarak çalışır, uyum getirir ve çevreyi ve enerjik titreşimleri canlandırır.

Ruhani anlamı istikrar ve büyüme getirmektir ve saflığı nedeniyle uyum, sakinlik ve sabır da getirebilir. Kötü yollara girdiğimizi hissettiğimiz ve kendimizi enerjik olarak nasıl detoks edeceğimizi bilmediğimiz zamanlar için idealdir.

Bir mücevher gibi üzerimize takıldığında, arınmayı ve enerjilerin uyumunu ifade eder.

PxHere / PxHere

Dekorasyonda kullanıldığında, arınmayı ifade ettiği için kötü enerjileri engelleme ve kanalize etme amacına sahiptir.

Meditasyonda kullanıldığında, kötü hisleri ortadan kaldırdığı için düşüncelerde netlik bulmanın bir yolu olarak yardımcı olması amaçlanmıştır.

Antik çağlarda büyü yapmak için sihirli değneklerin ucunda şeffaf kuvars kullanılırdı. Antik Yunan'da bu kristalin, çözülmesi mümkün olmayacak kadar soğukta donmuş sudan oluştuğu rivayet edilirdi.

Terapötik etkiler

Şeffaf kuvars kan basıncının dengelenmesine etki eder, sinir sistemini sakinleştirir, iyi hissettirir, konsantrasyonu artırır, dolaşımı iyileştirir ve kan damarlarının temizlenmesini sağlar.

Kullanımlar ve uygulamalar

Meditasyonda kullanmak için, bunlardan birini elinizde tutarak meditasyon yapmanız yeterlidir.

Sharon McCutcheon / Pixabay

Aksesuar veya takı olarak da kullanabilirsiniz.

Berrak kuvarsın kullanımı enerjik arınma, meditasyon ve alternatif terapiler için de endikedir. Aynı zamanda astral seyahatin kolaylaştırıcısıdır.

O kadar güçlü bir kristaldir ki, diğer kristaller veya diğer nesnelerle birlikte tutulduğunda, bu diğer elementleri de arındırır. Bu nedenle evinizin farklı ortamlarında diğer kristallerin tamamlayıcısı olarak kullanabilirsiniz; amaç ne olursa olsun enerjileri dengelemeye yardımcı olacaktır.

Berrak kuvars nasıl temizlenir ve enerji verilir?

Şeffaf kuvars kendi kendini temizleyen bir kristal değildir, bu nedenle sık sık temizlenmesi gerekir, bu da akan su ve deniz tuzu ile yapılabilir. Terapi ve benzeri uygulamalarda çok kullanılıyorsa, daha da sık ve aynı şekilde temizlenmelidir.

Siz de beğenebilirsiniz

  • Büyüleyici usta kristallerle tanışın
  • Sizin için koruyucu bir kristali nasıl seçeceğinizi öğrenin
  • Her çakrayı dengelemek için kristale göz atın

Güneş ışığında yeniden enerjilendirilebilir ve sadece 30 dakika yeterlidir.

Kristal enerjinin gücüne inanıyorsanız, farklı durumlarda size yardımcı olacak ve enerjinizi dengede ve arınmış tutmanıza yardımcı olacak bir joker kristal olduğu için yanınızda berrak bir kuvars bulundurmanız çok önemlidir.

Başa dön