Adolfo Bezerra de Menezes, Brezilya'da ruhçuluğun en büyük isimlerinden biriydi. Bezerra de Menezes olarak bilinen Bezerra, ruhçuluk öğretisindeki çalışmalarına başlamadan önce bile hayatını yoksullara ve muhtaçlara adamıştı. 29 Ağustos 1831'de, bugünkü adı Jaguaretama olan Riacho do Sangue şehrinde doğdu.

Babasının 1851'de ölümünden sonra, o zamanlar İmparatorluğun başkenti olan Rio de Janeiro'ya taşındı ve burada Tıp eğitimi aldı. 1852'de Santa Casa de Misericórdia Hastanesi'ne stajyer olarak katıldı. Dört yıl sonra mezun oldu ve 1857'de Ordu Sağlık Kolordusu'na başvurdu. Ertesi yıl zaten bir teğmen cerrahtı. Bir doktor olarak kariyeri boyunca her zamanYoksulların doktoru olarak bilinirdi. Mesleği ve nezaketi sayesinde birçok yaşamda fark yarattı.

Bir doktor olarak kötü şöhreti onu siyasete yönlendirdi. Adaylığını sürdürmek için ordudan istifa etmek zorunda kaldığında Liberal Parti'den belediye meclisi üyesi oldu. Faaliyet alanı ne olursa olsun - hem doktor hem de politikacı olarak - her zaman alçakgönüllüler adına çalıştı, gerçeği ve sevgiyi her şeyden üstün tuttu. 30 yıllık parlamenterlik kariyerini 1885'te sonlandırdı.Ancak en büyük ve en asil görevi henüz gelmemişti.

Ruhçulukla ilk teması 1875'te, Ruhların Kitabı'nın bir kopyasını kazandığında oldu, sözleri şöyleydi: "Okudum, ama ruhum için yeni bir şey bulamadım, ama her şey benim için yeniydi [...]. Ruhların Kitabı'nda bulunan her şeyi zaten okumuş veya duymuştum [...]. Bu harika gerçek hakkında ciddi bir şekilde endişelendim ve kendi kendime dedim ki: Görünüşe göre benbilinçsiz ruhçu, hatta yaygın olarak söylediğimiz gibi, doğuştan".

Bezerra de Menezes, Ruhçu Öğretinin bir destekçisi ve savunucusu olmanın ötesinde, "Brezilyalı Kardec" ve ruhçu gruplar arasındaki bölünmelerin sevgi, sabır ve uyum yoluyla üstesinden gelmek için seçilmiş kişi olarak görülüyordu. 1889'da Brezilya Ruhçu Federasyonu başkanlığına seçildi ve Brezilya'daki ruhçu hareketin katalizörü olarak kendini sağlamlaştırdı. 11 Nisan 1900'de ikinci eşinin yanında öldü.eşi ve hayat arkadaşı, Cândida Augusta.

Bezerra de Menezes'in mirası coğrafi ve zaman sınırlarının ötesine geçmektedir. Romanlar, biyografiler, çalışmalar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere kırktan fazla eser yayınlamıştır. Birçok ruhçu tarafından takip edilen bir modeldir ve karakteri, azmi ve iyilik yapma isteği ile takdir edilmektedir. Bugün bile dinleyicilerine ve uygulayıcılarına huzur ve rahatlık getiren birçok ruhçu dua yazdı ve psikografisini yaptı.Okumaya devam edin ve Bezerra de Menezes'in bize bıraktığı spiritüalist duaların güzel mirasını öğrenin.

Bezerra de Menezes'in Duaları

Ruhçu dualar bizi Tanrı'ya bağlayan köprülerdir. Onlar aracılığıyla kendimize veya başkalarına sesleniriz, yaşayanlar için olduğu kadar ölüler için de dua ederiz. Dualar istek, şükran ve övgü olabilir, ancak her şeyden önce bir ibadet ve Tanrı ile iletişim şeklidir. İşte Bezerra de Menezes'in başlıca dualarından bazıları ve sevgi ve barışın sizi aydınlatmasına izin verinKalp.

Bezerra de Menezes şifa için dua ediyor

Kalpten gelen inanç ve samimi dua, enerjilerimizi ilahi olana yükseltebilir. Bedensel ve ruhsal hastalıklar Tanrı'nın mucizeleriyle iyileştirilebilir. Yoksulların doktoru Bezerra de Menezes, yaşamı boyunca ve sonrasında da cömert ve faydalı bir şekilde hareket etmiş, ihtiyacı olanları iyileştirmiş ve onlara huzur getirmiştir. Huzurlu bir ortam bulun ve Şifa için Ruhçu Duası'nı yapınAşağıda, Tanrı'nın sevgisine olan tüm inanç ve umutlarıyla.

Getty Images Signature / Canva'dan DOUGBERRY

"Bugün kutsanmış olsun Tanrım. İyileşmenin tüm inancını Rab'be emanet ederek, yaşam yolunda devam etmek ve amaçlarını teslimiyetle gerçekleştirmek için beni umutla doldur. Sevgili Baba, varoluşsal yolculuğumun bir başka günü için sana teşekkür ediyorum, yolumda her seferinde bir adım yürüyorum. Bazen acılar, ıstıraplar ve üzüntülerle, ama aynı zamanda sevinç anları için de mutluyum.

Yüce Tanrım, kaderimi ve tüm arzularımı senin ellerine bırakıyorum, benim için amaçlarının adil ve hoş karşılandığından eminim, bunun için ruhumun derinliklerinden şükrediyorum, her zaman yolculuğun derslerini öğrenmeye çalışıyorum.

Cennetteki Babamız, bedenimde var olan ve ruhumda iz bırakan hastalıklarımın, kendi ilahi borçlarımın ve şimdiki ve geçmiş eylemlerimin meyvesi olan hastalıklarımın iyileşmesi için sana yalvarıyorum. Zihnimde bilinçli ya da bilinçsiz.

Cömert Tanrım, doğrudan Senin kutsanmış ellerinle ya da meleklerin ve ışık misyonerlerin aracılığıyla, ruhsal bedenimin enerjik temizliği ve uyumuyla başlayan şifa ve acının dindirilmesi sürecinde bana yardım et.

Sevgili Babamız, tüm iyileşmenin ruhun aklıyla başladığını bilerek, tüm kötü enerjilerin ve ruhsal larvaların, keder, kıskançlık, kızgınlık ve bencillik gibi zararlı düşünce ve duyguların zihnimden ve kalbimden uzaklaştırılmasını istiyorum.

Tanrım, ruhum iyileşip güçlendikten sonra, fiziksel bedenime şifa desteği vermeni, bağışıklık sistemimi güçlendirmeni, yaraları iyileştirmeni ve dokuları onarmanı, kötü huylu hücreleri bedenimden atmanı ve hastalıklı organları canlandırmanı istiyorum. Sağlığımın tamamen geri kazanılmasına kadar.

Cennetteki Babamız, özsaygımı ve özsevgimi geri kazanmama, yaşama sevincimi yeniden kazanmama, zihnimden zararlı düşünceleri kovmama, kendimi iç karartıcı ruhsal etkilerden kurtarmama yardım et ki, yaşam motivasyonuyla fiziksel ve zihinsel sağlığımı güçlendirebileyim.

Sevgili Tanrım, alçakgönüllülükle Senden sağlığım üzerindeki ilahi merhametini diliyorum ve hiçbir şeyin başarılmasının imkansız olmadığı cömert kutsamalarına karşılık olarak, bu yüce anda, Senin ve tüm ışık misyonerlerinin önünde kendimi derin bir samimi reform sürecine adıyorum.

Sevgili Göksel Babam, ruhsal tekâmülüm için tüm samimi çabayı göstereceğime, bağışlama ve acıların üstesinden gelme pratiği yapacağıma, komşularıma karşı bencillik ve hoşgörüsüzlüğün üstesinden geleceğime ve hayırseverlik pratiği yapmak ve komşularıma yardım etmek için bana sunulan tüm fırsatlardan yararlanacağıma söz veriyorum. Sanki doğrudan Tanrım Rab'be yardım ediyormuşum gibi.

Bu gelişim süreciyle, sevgili Tanrım, Senin aydınlık kutsamalarına layık olmayı diliyorum ve bu vesileyle geçmişteki hatalar için içtenlikle tövbe ediyor ve Senden günahlarımı bağışlamanı diliyorum, tıpkı maruz kalınan tüm suçları bağışlamaya kendimi adadığım gibi, Tanrım, biz çocuklarının yargısını Sana bırakıyorum.

Böylece, İlahi Babam, sabır ve teslimiyetle şifamı almak için doğru zamanı bekleyeceğim, beden ve ruh acılarımın hafiflediğini hissedeceğim, tüm inancımı ve umudumu Rab'be bağlayarak, dünyevi yolculuğumun devamı için Senin ellerinden şifa alacağımdan emin olacağım.

Öyle olsun."

Bezerra de Menezes tarafından Uyku Duası

Yorucu bir günün sonunda, yatağınıza uzandığınızda, ruhunuzu sakinleştirmek ve kendinizi manevi düzleme yükseltmek için ideal bir ruhçu duasıdır. Bezerra de Menezes ve elçileri, iyilik ve kardeşlikle ruhunuza huzur getirecek ve sizi huzurlu ve onarıcı bir gece uykusuna götürecektir.

"Işığın ruhani kardeşi, Doktor Bezerra de Menezes ve Mesih'in elçileri, bu gece gelip beni ziyaret etmeniz için sizi çağırıyorum. Huzurlu ve dönüştürücü bir gece geçirebilmem için koruma talep ediyorum. Işığın hayırseverleri tarafından eğitilebilmem ve bana daha yüksek kürelere ulaşma fırsatı verilmesi için dua ediyorum.

Bana her gece öğrenme ve çalışma niyetiyle varoluşun güzel düzlemlerini ziyaret etme fırsatı ver. Bana eşlik eden sevgili ruhani dostum, bana nasıl gelişeceğimi ve ilerleyeceğimi öğretmen için sana yalvarıyorum. Kalbime dokun. Işığın hizmetkârı olayım. Yararlı olmak istiyorum. Bana bu lütfu bağışla. Şu anda kendimi içinde bulduğum bu fırsatı bana kaybettirme".

Dua Bezerra de Menezes - su

Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri hasta kişinin başucuna bir bardak veya sürahi su koyun. Uyumadan önce aşağıdaki duayı okuyun ve Bezerra de Menezes ve tıbbi zincirinin şefaat etmesini inançla ve gerçekle isteyin. Ertesi sabah kişi sıvı suyu içmelidir, ancak bardağın boşalmasına izin vermeyin, her zaman biraz su bırakın ve doldurun.ya da ışık ruhları, ruhani ilaçlar yoluyla iyileşmeye yardımcı olmak için gerekli unsurları suya yerleştirir.

"Sonsuz İyilik ve Adalet Sahibi Baba, İsa Mesih'in lütufları, Bezerra de Menezes ve yoldaşları aracılığıyla sana yalvarıyoruz. Doktor Bezerra de Menezes, şu anda yanıma gel, bana yardım et ve tüm acılarımı ve ıstırabımı dindir.

Bu suya fiziksel ve ruhsal bedenimin iyileşmesi için gerekli ilacı koyun. Tüm hastalıklar bedenimi terk etsin, böylece yeniden iyi yaşama şansına sahip olayım, şu anda tüm kötülüklerden şifa bulayım ve zihnim sonsuz yaşama uyansın.

Amin."

Bezerra de Menezes'in başka bir kişinin iyileşmesi için ettiği dua

Bu, hastalar veya ruhsal zorluklarla karşı karşıya olan yakınlarımız adına dua etmek için belirtilen ruhçu duasıdır. Tanrı'nın ana emirlerinden biri "komşunu kendin gibi sev" dir, bu nedenle ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi karşılamak için tüm sevgimizi ve dayanışmamızı eyleme geçirmeliyiz.

"Sonsuz İyilik ve Adalet Babası, Bezerra de Menezes ve yoldaşları aracılığıyla İsa'nın yardımı için Sana yalvarıyoruz. Bize yardım etsinler Tanrım, acı çekenleri teselli etsinler, hak edenleri iyileştirsinler, sınavları ve kefaretleri olanları teselli etsinler, bilmek isteyenleri aydınlatsınlar ve Senin sonsuz Sevgine başvuran herkese yardım etsinler.

İsa, Seni Sadık ve Basiretli Vekilharç olarak tanıyanlara yardım etmek için cömert ellerini uzat; bunu teselli eden lejyonların, İyi Ruhların aracılığıyla yap ki İman yükselsin, Umut artsın, İyilik genişlesin ve Sevgi her şeye galip gelsin.

Bezerra de Menezes, İyilik ve Barış Havarisi, alçakgönüllülerin ve hastaların dostu, ister fiziksel ister ruhsal rahatsızlıkları olsun, acı çekenlerin yararına dost falankslarınızı harekete geçirin.

İyi Ruhlar, Rab'bin değerli işçileri, acı çeken insanlığın üzerine şifa dökün ki yaratıklar Barış ve Bilginin, Uyum ve Bağışlamanın dostları olsunlar ve tüm dünyaya İsa Mesih'in Örneklerini eksinler."

Bezerra de Menezes'ten sabah duası

Sabah gözlerimizi açtığımızda, ilk düşüncemiz bir başka yaşam günü için Tanrı'ya şükretmek olmalıdır. Sabahları Bezerra de Menezes'in bu duasını söylemek, güne mümkün olan en iyi şekilde, Tanrı ile temas halinde, yücelterek, haykırarak ve yaşamın bize getirdiği nimetler için şükrederek başlamamızı sağlar.

Pexels-2286921 / pixabay

"Sonsuz Güç ve İyiliğin Tanrısı, kusurlu bir varlık olarak durumumun meyveleri olan, zihnime yerleşmiş tüm olumsuz ve iç karartıcı düşünceleri zihnimden uzaklaştırmama yardım et. İntikam fikirleri, aşağılık ahlaki düşünceler, kötümser muhakeme ve bencillik, ağaçlardan düşen ve rüzgarla savrulan kuru yapraklar gibi zihnimden uzaklaştırılsın. Ayrıca senden şunu da istiyorumKeder, üzüntü, yalnızlık ve sevgisizlik gibi tüm aşağılık duyguları göğsümden söküp atmama yardım et ve onların duman gibi havaya karışıp uçup gitmesine izin ver.

Gerginlik, sabırsızlık, endişe ve stresin meyvesi olan duygusal dengesizliklerim, varlığımda yeni bir uyumu hedefleyerek düzeltilsin. Bedenime yerleşmiş olan tüm hastalıkların hastalık mekanizmaları kesintiye uğrasın ve organik savunma sistemim sağlığımı iyileştirmek için güçlü bir süreç başlatsın.

Ve böylece, Cennetteki Babam, Senin kutsamaların ve misyonerlerinin ışıklı ve iyileştirici enerjileriyle, bu sabah geçişi aracılığıyla en iyi enerjik titreşimleri alayım ve bu titreşimler iyimserlik ve neşenin canlandırıcı fikirleri şeklinde gelsin ve sorunlarımın ve denemelerimin çözümü için beni affetme, sabır ve sükûnet için güçlendirsin.

Tanrım, bana her seferinde bir gün yaşamayı öğretmeni, geçmişin travmalarının üstesinden gelmem için bana rehberlik etmeni ve hem mutlu hem de acı verici deneyimlerden yalnızca değerli dersleri saklamanı diliyorum.

Ayrıca, Tanrım, henüz ulaşamayacağım gelecekteki olaylarla ilgili kaygı ve korkularımı daha iyi kontrol etmemi, onları gerekli özenle beklemeyi öğrenmemi sağla ki, her seferinde bir gün yaşayabileyim ve yaşamama izin verdiğin her kutsal anda yaşamın güzelliğinin ve lezzetinin tadını bilgelik, muhakeme ve yaşam coşkusuyla çıkarabileyim ve buDünyevi yolculuğumda, her gün biraz daha ahlaki, duygusal ve ruhsal olarak kendimi yükseltmeyi öğrenebilir, her zaman Mesih'in tavsiyelerini izleyebilirim.

Ve cömertlik, kardeşlik ruhu, Tanrı'ya, komşuma ve kendime duyduğum sevgi davranışlarımın temeli, hayırseverlik ve bağışlama pratiği de günlük davranışlarımın temeli olsun. Ve bu şekilde, Tanrım, Senin kutsamalarına, Senin güçlendirmene ve merhametli ellerinle hastalıklarımı iyileştirmene layık olayım.

Öyle olsun."

Bezerra de Menezes'in çalışmaları için dua

Çalışmak insanı geliştirir ve varoluşuna anlam katar. Bu spiritist dua, iyi niyet, tevazu ve şükranla çalışabilmemiz için Tanrı'dan anlayış ve güç dilemeyi amaçlamaktadır. İşimizi ve hizmet etme fırsatını onurlandıralım. Ne de olsa, onun sayesinde gelişir ve daha iyi insanlar oluruz.

"Tanrım, bize öğrettiğin gibi sevmeyi öğrenebilmemiz için hizmet etmemize yardım et. Sakin saatlerde, zamanın hazinelerinden yararlanarak bizi çalışmaya teşvik et ve kriz saatlerinde, onları kaybetmemek için bizi daha fazla çalışmaya devam ettir. Hata yaparsak, bizi kendi düzeltmemiz için çalıştır ve doğru yapılması gereken görevi aldığımızda, bizi daha yararlı hale getirmek için iş ekle. Tanrım, bize öğrettiğin gibi sevmeyi öğrenebilmemiz için hizmet etmemize yardım et.Çalışmanın gerekliliği ortadan kaldırdığını, bizi kötülüğe karşı bağışıkladığını anlamamıza ve yalnızca hizmet etmeyi öğrenenlerin kazanabileceğini hatırlamamıza yardımcı olur."

Siz de beğenebilirsiniz

  • Bir duanın olası amaçlarının neler olduğunu inceleyin
  • Duanın yalnızca tutumlarla işe yaradığını kabul edin
  • İçsel benliğinizi nasıl iyileştirebileceğinizi keşfedin

Bezerra de Menezes ruhçu öğretide önemli bir role sahipti. Ölümünden sonra bile ihtiyacı olanlara yardım etmeye devam etti. Medyumlar aracılığıyla insanlığa ışık ve teselli sözlerini getirdi. Onun ana ruhçu dualarını okurken kalbinizi huzurun kapladığını hissetmenizi ve Tanrı'nın hayatınıza sayısız bereket getirmesini dileriz.

Başa dön