Tapping: Ağrınızı iyileştirmeye yardımcı olabilecek teknik

Gün geçtikçe daha fazla insan ağrılarından, rahatsızlıklarından kurtulmak ya da sadece daha kaliteli bir yaşam arayışında olmak için geleneksel tıbba ek olarak alternatif tedaviler arıyor.

Kontrendikasyonları nedeniyle allopatik ilaçlardan giderek daha fazla kaçınılmakta ve 'kendin yap' yaşam tarzı her geçen gün daha fazla ilgi ve talep görmektedir. Temelde bu ilkelere dayanarak, herkesin kronik ağrılarını azaltmasına ve hatta onlardan kurtulmasına yardımcı olabilecek bir teknik olan tapping ortaya çıkmıştır.

EFT olarak da bilinen kılavuz çekme tekniği (İngilizce'den, Duygusal Özgürlük Tekniği ), 1990'larda Gary Craig tarafından icat edilmiştir. Alternatif Çin tıbbı ilkelerine dayanmaktadır ve enerji meridyenlerinin uyarılmasına dayanmaktadır.

Temelde, kişinin kendi üzerinde hemen hemen her yerde uygulayabileceği iğnesiz bir akupunkturdur. Belirtilen noktaların her biri vücudun belirli bir bölgesini yansıttığından, amaçlanan hedefe ulaşmak için tekniği incelemek gerekir.

İnternette hızlı bir aramayla, uygulamayı öğreten ve hatta YouTube'daki videolar aracılığıyla nasıl yapılacağını gösteren eğitimler bulmak mümkündür - bu öğretim için özel kanallar bile vardır."

Tedavinin gerçek etkinliği hakkında hala birçok soru işareti bulunmaktadır. Birçok bilim adamı bunun sadece bir plasebo etkisi olduğunu belirtmektedir. Bununla birlikte, bu tekniği uygulayan birçok kişi hastalıklarında saçma ve hızlı iyileşmeler saymaktadır.

Bu teknik çoğunlukla depresyon, anksiyete ve panik sendromu gibi psikolojik veya zihinsel sorunlarda kullanılır. Ancak, dokunma stresi, tahrişi ve kronik ağrının neden olduğu şiddetlenmiş hassasiyeti azalttığından, doğru noktaların uyarılmasıyla fiziksel ağrılar bile rahatlayabilir.

Şarkıcı Lilly Allen ve aktris Whoopi Goldberg gibi bazı ünlü kişiler EFT tekniğinin hayranlarıdır ve bu teknik sayesinde kilo verdiklerini ve uçma korkusu yaşadıklarını iddia etmişlerdir.

Bilimsel olarak desteklenmese bile, teknik basittir - temel olarak

Yüzünüzdeki ve vücudunuzdaki belirli noktalara masaj yapar ve herhangi bir yan etkisi veya olumsuz reaksiyonu yok gibi görünmektedir.

Siz de beğenebilirsiniz

  • Enerji Detoksifikasyonu, hayatınızı değiştirebilecek bir yöntem
  • Öz-sevgiyi deneyimlemek için EFT uygulayın
  • Stresi azaltmak ve zihninizi dinlendirmek için
  • Kuantum dünyası ve alternatif dünya
  • Kronik ağrı sendromu

Bu nedenle, doktorunuzla birlikte ve tıbbi durumunuza bağlı olarak, yalnızca sizin isteğinize bağlı olan daha hızlı sonuçlar elde etmenin iyi bir yolu olabilir. Araştırın, sizi tedavi eden uzmanla konuşun ve durum buysa deneyin!

Eu Sem Fronteiras Ekibinden Roberta lopes tarafından yazıldı

Başa dön