Zodyak işaretlerinin anlamları hakkında bilgi edinin

Her biri kendi kişiliğine, özelliklerine, niteliklerine ve ayrıca zayıflıklarına sahip 12 burç vardır. Halk arasında burç olarak bilinen şey aslında doğum anında Güneş'in Dünya'ya göre konumuyla belirlenen güneş burcudur, ancak astrolojik haritada yükselen burç, alçalan burç, Ay ve diğerleri gibi başka burçların varlığı da vardır.Biri bir gezegen tarafından yönetilir, ancak güneş burcu genellikle insanlarda daha fazla özellik ifade eden burçtur.

12 burç, doğanın dört temel elementi olan ateş, su, hava ve toprak ile ilişkilidir. Elementler, her burçta iş başında olan ana enerjiyi temsil eder. Bu enerjiler, sosyal ilişkiler, duygular, düşünceler, davranışlar, temel karakter vb. gibi yaşamın çeşitli faktörlerini etkileyebilir. Bu nedenle birçok insan çalışmalarını ve bilgilerini derinleştirirAstrolojide, burçların sahip olduğu güçlü yönleri daha iyi anlamamızı sağlayan ve aynı zamanda olumlu yönlere odaklanmamıza ve iyileştirme arayışında olumsuz olanlar üzerinde çalışmamıza yardımcı olan alan.

Astroloji bazı cevaplar sunabilir ve örneğin sorunları çözmek, ilişkileri geliştirmek, karar vermek ve hatta belirli bir burçtan biriyle nasıl başa çıkılacağına dair ipuçları almak için yardımcı olabilir. Oldukça havalı, değil mi? Öyleyse astroloji, zodyakın 12 burcu ve sembollerinin neyi temsil ettiği hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Astroloji nedir?

Calwaen Liew / Unsplash

Astroloji, yıldızların konumlarına ve hareketlerine göre insan yaşamı üzerindeki etkilerini inceleyen sözde bir bilim olarak kabul edilir. Gök cisimlerinin konumlarının bir kişinin kişiliğine, kişilerarası ilişkilerine, davranışlarına müdahale edebileceğine ve bunlar hakkında bilgi verebileceğine ve hatta doğum tarihi ve saatine dayanarak tahminlerde bulunabileceğine inanılır.

Astrolojide zodyak, gezegenlerin gökyüzündeki konumlarının 12 burç boyunca çevresini temsil eder: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık.

Her elementin kendine has özellikleri ve özellikleri vardır ve her element grubunda üç burcu bir araya getirir.

Su işaretleri

Genel olarak Su burcu insanları duyguları tarafından yönlendirilirler. Sezgileri güçlü ve sevgi doludurlar, sevdiklerinin yanında olmayı severler. Bu grubu oluşturan burçlar Yengeç, Akrep ve Balık'tır.

Hava işaretleri

Hava Burcu insanları genellikle çok iletişimsel, arkadaş canlısı ve bağımsızdır. Bu grubu oluşturan üç burç Kova, Terazi ve İkizler'dir.

Dünya işaretleri

Toprak burcu insanları biraz duygusal olsalar da çok gerçekçi, pratik ve istikrardan hoşlanırlar. Bu grubun burçları şunlardır: Oğlak, Boğa ve Başak.

Yangın İşaretleri

Ateş burçları genellikle vahşi olabilen maceracı, güçlü, idealist ve güçlü huylu insanları getirir. Ateş burçları şunlardır: Aslan, Koç ve Yay.

Gerd Altmann / Pixabay

Zodyak'ın 12 burcu

Zodyak burcu aslında güneş burcudur, yani doğum anında Güneş'in bulunduğu konumdur. Aşağıdaki burç takvimine bakınız:

1. Koç: 21 Mart - 20 Nisan

2. Boğa: 21 Nisan - 21 Mayıs

3. İkizler: 22 Mayıs - 21 Haziran

4. Yengeç: 22 Haziran - 23 Temmuz

5. Aslan: 24 Temmuz - 23 Ağustos

6. Başak: 24 Ağustos - 21 Eylül

7. Terazi: 22 Eylül - 23 Ekim

8. Akrep: 24 Ekim - 23 Kasım

9. Yay: 24 Kasım - 21 Aralık

10. Oğlak: 22 Aralık - 21 Ocak

11. Kova: 22 Ocak - 19 Şubat

12. Balık: 20 Şubat - 20 Mart

InspiredImages / Pixabay

Sembollerin anlamı ve her bir işaretin özellikleri

Zodyak'ın ilk burcu Koç'tur, koç tarafından temsil edilir, her zaman ileriye doğru yürüyen güçlü bir hayvandır, böylece Koç kendisinden sonra gelen diğer burçların yolunu açar. Koç burcunun insanları genel olarak cesurdur, sağlamdır. Genellikle cesur olarak kabul edilebilirler, ancak doğuştan liderdirler.

Boğa burcu, burcunun sembolizminin ta kendisidir, tıpkı bu burcun yerlileri gibi gücü, kuvveti ve yaşama isteğini temsil eden bir hayvandır. Boğalar, cesur olduklarında saldırı şansını kaçırmazlar, ancak ayakları yere basar, rahatlığı ve güvenliği severler.

İkizler burcu, bu burçta mevcut olan belirsizliği gösteren, birbirine bağlı iki kişinin sembolüyle temsil edilir. İkizler burcu genellikle çok zeki, iletişime açık ve diğer insanlarla bağlantı kurması kolay, her zaman arkadaşlarla çevrili bir kişidir.

Yengeçler, tıpkı burcunun bireyleri gibi, pençeleriyle genellikle eşyalara ve insanlara tutunan bir hayvan olan yengeç figürüyle temsil edilirler. Sert gövdelerine rağmen, içlerinde duyarlıdırlar, duygularla hareket eden sevgi dolu insanlardır.

Aslan burcu insanları, adlarından da anlaşılacağı gibi, asil bir hayvan olan, heybetli ve büyük bir liderliğe sahip aslan tarafından temsil edilirler. Bu nedenle Güneş'i Aslan burcunda olanlar ilgi odağı olmayı severler, iyi bir özgüvene, otoriteye ve hayata atılmak için cesarete sahiptirler.

Başak burcunun sembolü "anne" kelimesinden gelen "M" harfidir, annelik anlamı taşır, saflık ve mükemmelliğe atıfta bulunur. Başak burcu insanları kendilerini böyle tanımlar: eylemlerinde mükemmeliyetçilik, insanlık ararlar ve tıpkı anneler gibi kaosun olduğu yere düzen koyarlar.

DarkmoonArt_de / Pixabay

Terazi burcunun temsili, bu burcun yerlilerinin her zaman denge ve uyum aradığını gösteren bir çift terazi figürüdür. Bu nedenle, genel olarak, Teraziler barışçıl insanlardır, biraz kararsızdırlar, ancak çok diplomatik ve etiktirler.

Akrep burcunun temsili sembolü iki hayvanın karışımıdır: kendini yüceltme kapasitesi anlamına gelen kartal ve gizli yerlerde saklanan Akrep'in kendisi. Bu çifte sembolizm, çok algısal, çok sezgisel ve yoğun olan Akreplerde ruh ve madde arasındaki mücadeleyi gösterir.

Mitolojik bir yaratık olan ok ve yaylı sentor, Yay burcunun temsili sembolüdür. Sentor, atın gücü ve hızı ile insanın entelektüel yönünü temsil ederken, ok fetih arayışını temsil eder. Bu nedenle Yay burçları özgürlüğe değer veren, iyimser ve maceracı insanlardır.

Kıvrık boynuzlu keçi Oğlak burcunun sembolüdür. Bu hayvan Oğlak burcu insanlarında güçlü olan sebat ve hırsı temsil eder. Genel olarak, sorumluluk sahibi, odaklanmış ve olgun insanlardır, maddi mallara değer verirler ve her zaman sosyal yükseliş peşindedirler.

Kova burcu, zodyakın on birinci burcudur ve bu burcun yerlileri için ortak özellikler olan özgürlük, zeka ve yaratıcılık fikrini ileten su döken bir nilüfer ile temsil edilir. Kova burcu genellikle bağımsız, orijinal ve yenilikçidir ve bazen isyankar görünebilir.

Balık burcunun sembolizmi, genellikle duygusal ve hayalperest olan, fanteziler dünyasında yaşayan Balık burçlarında mevcut olan çelişkiyi gösteren, zıt yönlerde, ancak bir kordonla bağlanmış iki balıkla tasvir edilir. Öte yandan, insanlığın evrimini arayan bir maneviyat dünyasında yaşayabilirler. Balık aynı zamanda bir döngünün kapanışını temsil eder, bu yüzdenZodyak'ın son burcu.

Robin Higgins / Pixabay

İşaretlere inanan insanlar daha mutludur

Zodyak burçlarının incelenmesi sizce de çok ilginç değil mi? Bununla astrolojik haritadaki burçların konumunu ve bu etkilerin kişiliğimiz ve günlük yaşamımızla nasıl bağlantılı olduğunu anlamak, olası öz bilgi ve gerçeklerin anlaşılmasını sağlamak mümkündür.

Siz de beğenebilirsiniz

  • Astrolojide Ay'ın anlamını anlamak
  • Burcunuza göre sizi iyileştirebilecek çiçek hakkında bilgi edinin
  • Astroloji için gezegenlerin ne olduğunu anlayın

Elbette, kesin doğrulukta bilimsel bir kanıt yoktur. Birçokları için astroloji batıl inançtan başka bir şey değildir, ancak bir şey kanıtlanmıştır: Astrolojiye inanan insanlar, sağlayabileceği faydalar nedeniyle genel olarak daha mutlu ve hayatlarından daha memnunlar.

Burcunuz hakkında daha fazla bilgi edinin:

Başa dön