Farklı vejetaryenlik türleri

Adından da anlaşılacağı gibi vejetaryenlik, balıktan kırmızı ete kadar her türlü etin menüden çıkarıldığı, yalnızca sebze, tahıl, tohum, tahıl, meyvelerden (süt ürünleri veya yumurta dahil olsun veya olmasın) oluşan bir diyetten oluşur. Ancak vejetaryenliğin farklı yönleri olduğunu biliyor muydunuz?

1) Düşünülenler var yarı vejetaryenler Bu tür vejetaryenlik genellikle hiç et içermeyen bir diyete adaptasyon veya geçiştir.

2) Ayrıca şu insanlar da var ovolactovegetarian Bu tür bir diyet uygulayan kişiler, bu gıdalardaki yüksek protein yükü nedeniyle normalde yumurta ve süt ürünlerini dışarıda bırakmazlar.

3) Sadece yumurtayı dışlayan ama yine de süt ürünleri yiyen vejetaryenleri de gözlemliyoruz. lactovegetarians Yumurta, kolesterolle ilgili sorunlar nedeniyle (bu gıdada nispeten yüksektir) genellikle menüden çıkarılır.

4) Diyetlerinden sadece yumurtayı çıkaran insanlar olduğu gibi, süt ürünlerini bir kenara bırakıp yumurta yiyen vejetaryenler de vardır. Ovovejetaryenler Hayvan sevgisi ve hatta laktoz intoleransı da dahil olmak üzere diyette sütten vazgeçmenin birçok nedeni vardır.

5) Bu vejetaryenler Düzgün konuşan kişiler, tüm hayvansal türevleri diyetlerinden çıkaran, ancak hayvansal ürünleri giysiler, tuvalet malzemeleri ve kozmetikler, şampuanlar vb. gibi günlük yaşamın diğer bölümlerinden çıkarmayan kişilerdir.

6) Gelelim veganlar Örneğin, bir vegan deri veya yünden yapılmış giysiler giymez. Bir hayvandan gelen herhangi bir ürünü satın almaz veya tüketmezler. Bu uygulama yiyeceklerin çok ötesine geçer ve aşağıdakileri amaçlayan bir yaşam biçimi olarak görülebilirsirk gösterileri, boğa güreşleri vb. gibi hayvanlara yiyecek, giyecek veya başka yerlerde yapılan her türlü zalimce muameleyi hariç tutmak.

7) Ayrıca şunlar da var tutumlular Veganlarınkine benzer olarak da düşünülebilecek bir yaşam tarzıdır, ancak frugivorlar bitkileri öldüren yiyecekleri yemeyi reddeder, kök tüketiminden kaçınırlar (patates, tatlı patates, havuç, pancar vb.) Meyve, tahıl ve tohumlarla yaşarlar.

8) Bu spektrumda ayrıca crudivores Yiyecekleri pişirmeyerek besleyici niteliklerinin korunduğuna inanıyorlar.

Siz de beğenebilirsiniz:

  • Dünya Vegan Günü
  • Genç Bir Şaire Mektuplar kitabından yansımalar
  • Zen Budizmi ve inanç
  • Veganizm x Diyabet
  • Sağlık için vejetaryenliği seçin

Vejetaryenliğin bir türünün diğerinden daha iyi olmadığını belirtmek gerekir. Bu, etik ve ahlaki değerlerden sağlık konularına kadar uzanan kişisel bir seçimdir ve hangi vejetaryen seçenek seçilirse seçilsin buna saygı gösterilmelidir.

Başa dön