Güç hayvanları: Kartal

Hepimizin bir "ruh hayvanı" olduğunu hiç duydunuz mu? Şamanizme göre, tüm insanlar ruhsal olarak farklı bir hayvan türüyle bağlantılıdır, bu nedenle hangi yaratık olduğunu keşfetmek kendini tanıma sürecimizde çok önemlidir.

Ama bir güç hayvanı tam olarak nedir' Kartal, eğer güç hayvanınızsa, size ne öğretebilir' Onunla nasıl bağlantı kurabilirsiniz' Bu makalede tüm bu şüphelere açıklık getirin!

Güç hayvanı nedir?

Şamanizm örgütlü bir din değil, daha ziyade insan ve doğanın iki ayrı şey değil, çok yakın bir şekilde birbirine bağlı olduğunu vaaz eden bir yaşam tarzını tanımlayan bir dizi inançtır. Şamanizme göre, herkesin üç totemi vardır ve her biri doğanın krallıklarından biriyle ilişkilidir: Taş, Bitki ve Hayvan.

Cindy Lever / Pixabay

Bu yaşam felsefesine göre, güç hayvanı kişiliğimizin ruhsal bir arketipidir, bu nedenle kim olduğumuzun bir tanımlayıcısı değil, içimizde bulunabilecek, genellikle uykuda olan ve kendini tanıma yolculuğumuza ve yaşamdaki seçimlerimize rehberlik edecek enerjilerin bir sembolüdür.

Dolayısıyla bu hayvanla bağlantı kurmak, duygu ve düşünceleri netleştirmenin yanı sıra onları doğru yöne yönlendirmeye de yardımcı olur.

Güç hayvanı olarak kartal

Kartal, metrelerce uzaktan bile keskin bakışları ve ava çıktığında acımasız olmasıyla bilindiği için, esas olarak vizyon ve gücü sembolize eden bir güç hayvanıdır. Ayrıca, Kartal Hayvan toteminin temsil ettiği diğer özellikler cesaret, hız, şifa, ruhun aydınlanması ve bilgeliktir.

Kartalla bağlantı kurduğumuzda, eğer o bizim güç hayvanımızsa, bize getirdiği ana ders vizyonumuzu genişletmek ve bütünü görmektir. İnsanlar olarak sınırlı bir vizyona sahibiz ve bu da küçük sorunları büyük engeller haline getirebilir. Ancak kendimizi kartalla, onun güçlü vizyonuyla hizalarsak, çok daha ileriyi görebiliriz.

Ayrıca kartal bize tamamen rasyonel olmamamız gerektiğini, karar verirken sezgi ve içgüdüleri de göz önünde bulundurmamız gerektiğini öğretir. Avını kilometrelerce uzaktan tespit etmek için keskin görüşünü kullansa da kartal, avına yaklaşmak için kestiği hava doğrultusunda içgüdülerine göre hareket eder.

Frank Cone / Pexels

Kartallardan alınan bir başka ders de güçle ilgilidir. Kartal evcil bir kediden daha hafiftir, ancak kendisinden çok daha ağır hayvanlara saldırabilir ve onları askıya alabilir, çünkü çok iyi hesap yapar ve avını yakalayıp vurma konusunda içgüdüsünü takip eder. Bu nedenle güç, doğrudan fiziksel güçle ilgili değil, zeka, bilgelik, hazırlık ve güç gibi bir dizi faktörle ilgilidir.İçgüdü.

Özgürlük ve cesaret, kartal güç hayvanı olduğunda onunla bağlantı kurarken özümseyebileceğimiz diğer iki özelliktir. Özgürlük, çünkü gökyüzü kartalın "evidir" ve günlerini özgürce uçarak ve olası avları belirleyerek geçirir. Cesaret, çünkü kartal en yüksekte, ağaç tepelerinin çok üstünde uçabilen kuşlardan biridir, bu nedenle birçok risk alır ve tehlikelerden korkmaz.Sonuçlar.

Kısacası, sadece bir adım sonrasını değil, büyük resmi görmeyi öğrenmek, cesaretle hareket etmek, içgüdülerimize ve duygularımıza saygı duymak, kartalın bir güç hayvanı olarak bize aktardığı derslerden bazılarıdır. Ayrıca bize gücün fiziksel güçle eş anlamlı olmadığını ve ancak özgürlüğümüzü kullandığımızda en iyi kararları vermeye tam olarak hazır olacağımızı öğretir.Mümkün.

Güçlü hayvanımı nasıl keşfedebilirim?

Örneğin, doğum tarihimizi kullanan astrolojik Zodyak veya Çin Burçlarının aksine, güç hayvanımızı keşfetmemizi sağlayan çevrimiçi bir test veya sınav yoktur. Güç hayvanınızı keşfetmek için, mutlaka, güç hayvanıyla karşılaşmanızı kolaylaştıracak, onunla aranızda bir bağlantı kuracak usta bir şamana danışmalısınız.Sen ve o.

Bir şaman tarafından yönlendirilmediklerinde ve sadece bir hayvan seçtiklerinde veya herhangi bir çevrimiçi testin sonucuna inandıklarında, insanlar gerçek totemleri olmayan bir Hayvan totemine bağlanma riskiyle karşı karşıya kalırlar, bu nedenle uygun olmayan bir güç hayvanını asimile ederler. Güç hayvanının seçilemeyeceğini söylemek önemlidir, çünkü o zaten ruhsal olarak içinizdedir veSonunda size ait olmayan bir güç hayvanına bağlandığınızda ve hatayı keşfettiğinizde, daha önce bağlanmayı denediyseniz, kendinizi hayal kırıklığına uğramış ve hüsrana uğramış hissedebilirsiniz.

Dani Géza / Pixabay

Bu nedenle, güç hayvanınızın hangisi olduğunu ve onunla nasıl iletişim kurabileceğinizi keşfetme yolunda size rehberlik edebilecek kişi yalnızca usta bir şamandır.

Şunu da belirtmek gerekir ki, sağduyunun gösterdiğinin aksine, "daha kötü" ya da "daha iyi" güç hayvanları yoktur. Dolayısıyla, örneğin bir örümceğin güç hayvanı olması, bir kaplan ya da aslanın olmasından daha kötü değildir. Her hayvan kendine özgü özellikler taşır ve hiçbiri daha üstün değildir.

Ve güç hayvanımla nasıl bağlantı kurabilirim?

Usta bir şamana danıştığınızda, o sizin güç hayvanınızla ilk ruhani karşılaşmanızı teşvik edecektir. Bu ilk teması usta bir şamanın huzurunda yapmak önemlidir, çünkü sonunda bu hayvanı korkutabilirsiniz, bu da bir sonraki karşılaşmayı daha zor hale getirecektir. Sizi güç hayvanınızla bağlantı kurmaya başlattıktan sonra, usta şaman size nasıl hareket edeceğinizi gösteren tavsiyelerde bulunacaktıronunla iletişim kurabilir.

Ancak, güç hayvanınızla bağlantı ve uyum yolculuğunun oldukça bireysel ve benzersiz olduğunu bilin, bu nedenle onunla temasa geçtikçe neyin işe yaradığını, sizi neyin memnun ettiğini ve hayvanı neyin memnun ettiğini belirleyebilecek olan yalnızca sizsiniz. Güç hayvanı hakkında rasyonel ve mantıklı hiçbir şey olmadığını unutmayın. Bu ruhsal bir bağlantıdır, bu yüzden böyle davranılmalıdır.

Siz de beğenebilirsiniz

  • Güçlü hayvanların bir kişi hakkında ne söylediğini anlamak
  • Şamanizmde iyileşme süreçlerinin nasıl gerçekleştiğini analiz edebilme
  • Yeni şamanik ruhların ne olduğunu keşfedin
  • ThetaHealing® ile Güç Hayvanınızı bulun.

Güç hayvanınızla bağınızı güçlendirdikçe, onun size hangi öğretileri ve tavsiyeleri aktarabileceğini, onu nasıl memnun edebileceğinizi ve geliştirmekte olduğunuz bağı neyin sarstığını yavaş yavaş özümseyeceksiniz.

Usta şaman, güç hayvanınızla nasıl bağlantı kuracağınızı gösteren en iyi danışmandır, ancak daha basit bir yol, hayvanla bir yakınlık ve sizinle onun arasında bir temas yansıtmak veya örneğin kendinizi onun derisinde hayal etmek, ormanın tehlikeleriyle yüzleşmek, avlanmak ve hayatta kalmaya çalışmak gibi sonsuz olasılıklara izin veren meditasyondur.ana özellikler.

Bu nedenle güç hayvanı, kişiliğimizde çok önemli olacak bazı özellikleri geliştirmemize yardımcı olabilecek ruhani bir rehberden başka bir şey değildir. Güç hayvanı olarak kartala sahip olanlar, ondan bilge, cesur ve güçlü olmayı öğrenebilirler, tüm bunları uçma özgürlüğünden vazgeçmeden yapabilirler. Güç hayvanınızla bağlantı kurun ve ona yakın kalın!

Başa dön