Güç hayvanları: Kurt

Hiç bir hayvanla derin bir bağ kurduğunuzu hissettiniz mi? Şamanizme göre hepimizin bir güç hayvanı vardır, yani bize ilham veren ve daha iyi insanlar olmak için öğrenebileceğimiz değerli öğretileri olan bir hayvan.

Ama güç hayvanı tam olarak nedir? Ve güç hayvanı olarak kurda sahip olmak ne anlama gelir? Onunla nasıl bağlantı kurabilirim? Tüm bu soruların yanıtlarını bu makalede bulabilirsiniz!

Güç hayvanı nedir?

Şamanizm, insan ve doğayı birleştiren, aralarındaki uyumu teşvik etmeye ve insanın kendisi için doğal olanın özelliklerini özümsemesini sağlamaya çalışan bir yaşam tarzıdır. Şamanizme göre, tüm insanların her biri doğanın üç krallığından biriyle ilişkili olan üç totemi vardır: Hayvan, Bitki ve Taş. Bu totemler, bu yaşam felsefesine göre, bize yardımcı olurKendimizi daha iyi tanımak ve düşüncelerimizi ve duygularımızı hayatımızda yapmamız gereken değişikliklere yönlendirmek veya sadece doğru yönde ilerlediğimizi göstermek.

Susan Richey-Schmitz / 123RF

Hayvan totemimizi temsil eden güç hayvanı, kişiliğimizin bir arketipidir. Bu, rasyonel veya mantıksal olmaktan çok ruhsal bir şey olduğu anlamına gelir. Bir kişilik testi değil, daha uyumlu bir yaşam sürmek için hangi özellikler üzerinde çalışmamız gerektiğinin bir göstergesidir. Kısacası, içimizde bulunan - çoğu uykuda olan - vebizim yararımıza kullanılabilir.

Güç hayvanı olarak kurt

Vahşi bir ruha sahipsiniz. Bu, bir güç hayvanı olarak kurdun ana göstergesidir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, özgürlük, cesaret ve en çeşitli tehlikelerle yüzleşmeye isteklilik gibi kavramları özümsemek için kurtla bağlantı kurmanız gerektiği anlamına gelir.

Çok az insan bilir, ancak kurtların - daha spesifik olmak gerekirse sürünün - temel özelliklerinden biri organizasyondur. Kurtlar birleştiklerinde saygı duyulan bir hiyerarşi tanımlarlar, çünkü denge ve uyum gibi kavramlara değer veren hayvanlardır. Disiplin aynı zamanda kurtların kişiliğinin çok çarpıcı bir özelliğidir ve bu da onları evcil hayvan olarak besleyenler tarafından özümsenebilir.güç.

Bir şeyi çok iyi ama tamamen tek başına yapan biri için kullanılan "yalnız kurt" ifadesini muhtemelen duymuşsunuzdur, değil mi? Her zaman bir grup içinde olmayı tercih etmelerine ve sürünün hiyerarşisine ve disiplinine saygı duymalarına rağmen, kurtlar tehlikelerle ve maceralarla tek başlarına yüzleşmek zorunda kaldıklarında bile çok başarılı olurlar, çünkü onlar kolektifi seven ama bağımsızlık duygusuna çok sahip hayvanlardırBüyük.

Juanjo Menta / Pexels

Boyutları etkileyici olmasa da, kurt ısırığının gücü ve hareket etme hızı nedeniyle korkulur. Ayrıca, ulumaları nedeniyle kurtlar tüm hayvanlar tarafından fark edilir, eğer güç hayvanınızsa onunla bağlantı kurarak özümseyebileceğiniz başka bir özellik. Varlığınızın fark edilmesi önemli ve ödüllendirici olabilir ve kurt size bunu öğretebilir.

Kurtlar oldukça akıllıdırlar. Sürüler halinde dolaşmalarına ve saldırıya uğrayabilecekleri ve istila edebilecekleri daha küçük sayılarda olası avlarla sık sık karşılaşmalarına rağmen, gereksiz çatışmalardan kaçınmayı tercih ederler ve beslenmeleri veya kendilerini saldırıdan korumaları gerektiğinde olduğu gibi kesinlikle gerekli olmadıkça savaşmaktan vazgeçerler. Bu durumlarda acımasızdırlar ve daha önce iki kez düşünmezlerrakiplerine karşı ilerlemek.

Kısacası, kurdun bir güç hayvanı olması, kolektifliğin önemini ama aynı zamanda bireyselliği geliştirme ihtiyacını öğrenmek için iyi bir fırsattır çünkü ne zaman birlikte ne zaman yalnız olacağımızı asla bilemeyiz. Disiplin, kurttan alabileceğimiz bir başka şeydir; ne zaman saldıracağımızı, ne zaman geri çekileceğimizi ve kendimizi ne zaman konumlandırmamız gerektiğini bilmek için organizasyon ve bilgelik.Son olarak, fark edilmek bu büyüleyici kanidlerden öğrenebileceğimiz bir başka özelliktir.

Güçlü hayvanımı nasıl keşfedebilirim?

Örneğin Zodyak veya Çin Burçlarındaki burcunuzun aksine, Hayvan toteminizle karşılaşmanızı teşvik edecek usta bir şamana danışmadan güç hayvanınızın ne olduğunu bilmek mümkün değildir. Bu yüzden güç hayvanınızın ne olduğunu öğrenmek için çevrimiçi testlere girmeyin.

Pexels / Pixabay

Bunu yaptıklarında, insanlar sadece yakınlık hissettikleri veya hayranlık duydukları bir hayvanı seçmek için birkaç kez teste veya sınava girebilir ve sonunda gerçek güç hayvanları olmayan bir hayvanla çalışabilirler; bu da kendini tanıma ve maneviyatlarında uyum bulma yolculuğunda çok büyük bir gerileme olabilir.gerçek güç hayvanınız olmadığında, hayal kırıklığı ve hayal kırıklığı gibi duygular ortaya çıkabilir.

Pek çok insanın düşündüğünün aksine, diğerlerinden "daha kötü" veya "daha iyi" güç hayvanları yoktur. Evet, pek çok insan sağduyunun güç sembolleri olan aslan veya kartalın güç hayvanı olmasını ister, ancak bu iki hayvan da örneğin su aygırı veya zürafa kadar önemlidir.

Ve güç hayvanımla nasıl bağlantı kurabilirim?

Güç hayvanınızla bağlantı kurmak bireysel ve benzersiz bir süreçtir. Bir şamanik usta tarafından yönlendirildikten ve güç hayvanınızın kim olduğunu keşfettikten sonra, hayvanla ilk temasınız ve bu ilk karşılaşmada yapmanız gerekenler konusunda size rehberlik edeceklerdir. Hayvanınızla iletişim kurmak ve onu varlığınıza alıştırmak, her ikinizin de bir yolculuğa çıkmanız için çok önemlidir.birlikte kendini tanıma.

Usta bir şaman tarafından yönlendirilmeden güç hayvanınızla ilk teması tek başınıza kurmaya çalışmamanız çok önemlidir, çünkü sonunda hayvanı korkutabilirsiniz. Bu ilk karşılaşmadan sonra, usta şaman onunla nasıl bağlantı kuracağınız konusunda tavsiyelerde bulunacaktır. Ancak bunun bireysel bir süreç olduğunu ve bunu yapmanın en iyi yolunu sizin bulacağınızı bilin.

Siz de beğenebilirsiniz

  • Kadın Kurtlar: Değişmek neden bu kadar zor?
  • Şamanizmin ardındaki teoriyi araştırın
  • Tavus kuşunun arkasındaki sembolizmi anlayın
  • Kurtlarla Koşan Kadınlar: Bu Kitabı Neden Okumalısınız?
  • Güçlü hayvanların ne olduğunu keşfedin

Yapabileceğimiz bir ipucu meditasyondur. Gözlerimizi kapatıp kendimizi vahşi doğada hayal ettiğimizde, güçlü hayvanı bulmak daha kolay hale gelir. Ona yaklaştığınızı ve onunla görsel ve fiziksel temas kurduğunuzu hayal etmeye çalışabilirsiniz, ancak kendinizi örneğin onun derisinin içinde, ormanın veya savanın tehlikeleriyle yüzleşirken, hayatta kalmak için avlanırken vb. de hayal edebilirsiniz.Kendinizi ona bağlı hisseder ve meditasyon ve bağlantı anları için belirli bir tütsü veya kıyafet gibi onu neyin memnun ettiğini anlarsınız.

Güç hayvanınızla bağlantı kurmaya ilişkin diğer ipuçları için usta bir şamana danışın ve ondan rehberlik isteyin, çünkü Hayvan toteminizle bu uyum yolunda size rehberlik etmeye en iyi hazırlanmış kişi odur.

Kısacası, kurt büyük bir güç hayvanıdır, çünkü bireyselliğin önemini gözden kaçırmadan organizasyon, disiplin ve kolektivite duygusuyla eş anlamlıdır. Eğer güç hayvanınız kurtsa, onunla bağlantı kurmayı öğrenmek için bir şaman ustasından tavsiye isteyin ve size aktarabileceği öğretileri özümseyin.

Başa dön